Voda iz plastičnih flaša je loša, preko leta pogotovo

VODA VODA
VODA

Voda iz plastičnih flaša je loša. Mislimo na plastične flašice napravljene od PET ambalaže koja ispušta štetnu hemikaliju bisfenol A (BPA).

A kada se bisfenol unese u organizam može biti izuzetno štetan.

Preko leta je dodatni problem što vrućina pokreće otpuštanje ove hemikalije.

Nedavno je i sproveden eskperiment koji to dokazuje. Profesorka Lina Ma je sa svojim timom naučnika ispitivala koje se sve hemikalije oslobađaju iz plastične flašice nakon stajanja na visokoj temperaturi tokom 4 nedelje.

Ta studija je dokazala da se nivo štetnog BPA povećava na visokim temperaturama. Ni slučajno ne pijte vodu iz flašice koja je danima bila u automobilu ili na suncu.

Bisfenol A povezuje se sa brojnim zdravstvenim problemima – poput pada imuniteta, problema sa reproduktivnim zdravljem i neurološkim problemima. Čak je utvrđeno da ova hemikalija povećava rizik od razvoja Alchajmerove bolesti, dijabetesa tipa 2, kardiovaskularnih bolesti i dr…