Pre svega treba sprečiti koncentraciju opakih hemikalija u vazduhu, bilo vrlo jednostavnim rešenjima, bilo malo komplikovanijim tehničkim rešenjima. Vaš udobni kauč, drvena stolica u kuhinji, slika koju ste mesecima birali za svoj prostor, potom sredstva za čišćenje koja držite ispod lavaboa u kupatilu, pa i sam lavabo. Gotov svaka stvar i površina u vašem domu emituje toksine u vazduh koji udišete. Koncentracija ovih zagađenja je čak do 10 puta veća unutar doma nego napolju! Nivo ovih štetnih materija je dovoljno visok da može da izazove kratke i dugoročne zdravstvene probleme, kao što je rak, depresija, bolest bubrega i oslabljeni imunitet.
 
Poslednjih nekoliko godina, kompanije i naučnici su inicirali nekoliko istraživanja za proučavanje i rešavanje ovog problema. Johnson & Johnson, farmaceutski gigant koji proizvodi sve, od šampona do aparata za merenje šećera u krvi, objavio je da će izbaciti toksine iz svih proizvoda do 2015. godine. Naučnici na univerzitetima i privatnim kompanijama takođe razvijaju nove tehnologije koje bi trebalo da omoguće da naša odeća i smart telefoni aktiviraju detektore za opasne hemikalije gde god da se nađemo. Dok ovo ne bude mo imali evo nekih jednostavnih tehnika koje će vam pomoći da smanjite opasnost od potencijalnih otrova.
 
1.Tkanina. 
Toksini: Tapacirani nameštaj je prepun vatrootpornih materija, što je super kad vam sveća padne na kauč, ali nije tako dobro kada je u pitanju vaše zdravlje. Polibromirani difenil etar (PBDE) je tehnički izraz za ovakve materije otporne na vatru, koje lagano procure na vazduh i onda se prilepe na obližnje materijale, od mekanih igračaka do vaše odeće. PBDE se u vašem telu nagomila tokom vremena, a smatra se da ometaju funkcije hormona i imunog sistema. Rešenje: Da biste smanjili opasnost kupujte nameštaj od netoksičnog materijala, na kome su drvo i tkanina spojeni lepkom.
 
Otkrijte i ostale tihe ubice u vašoj kući: