Jedan od naslednika najbogatije porodice sveta, dvadesettrogodišnji Majkl Rokfeler nestao je tokom putovanja u potrazi za primitivnom umetnošću u jednom od najzabačenijih delova sveta, u Papui Novoj Gvineji.

Ova čudna priča počinje daleke 1961. kada je mladi diplomac zamenio luksuzni život u Menhetnu skromnim životom u Holandskoj Novoj Gvineji, jednom od najzabačenijih mesta na svetu, nastanjenom primitivnim ljudima. I uz to kanibalima.

Majkla Rofelera je posebno fasciniralo kanibalsko pleme Asmata, koje je pravilo impresivne skulpture od drveta (i bojilo ih krvlju žrtava) i ukrašavalo mrtvačke glave pripadnika neprijateljskog plemena. Prethodno bi im pojeli mozak, verujući da će na taj način njihova snaga preći na njih.

A onda je nestao. I nikada nije pronađen a nikada se nije ni saznalo šta se sa njim desilo.

Mladi Rokfeler, koji, prema rečima njegovog oca, nikada u životu nije bio srećniji, misteriozno je nestao 18. novembra 1961, nakon što se njegov katamaran prevrnuo. Vodiči domoroci su otplivali do obale po pomoć, a on je proveo noć sa holandskim antropologom na čamcu. U jednom trenutku se skinuo u gaće, rekao da misli da će uspeti i skočio u vodu. Holanđanin je sutradan spasen, a Rokfeleru se gubi trag.

Zvanično objašnjenje holandskih vlasti, pod čijom se upravom zemlja tada nalazila, glasilo je da se udavio dok je pokušavao da otpliva do obale sa svog prevrnutog broda. Drugi su tvrdili da ga je zadesila užasna sudbina, da su ga ubili i pojeli kanibali kako bi se osvetili belcima zbog napada Holanđana na njihovo selo.

Ovu priču je pokrenuo holandski misionar koji je živeo u tom kraju kada čuo glasine da su ga domoroci pronašli, ubili i pojeli.

A sada, prvi put posle 50 godina pojavili su se novi dokazi.

Dokumentarni film Frejzera Hestona, sina glumca Čarltona Hestona, vraća se ovoj izuzetnoj priči, a novootkriveni snimak bradatog nagog belca koji vesla u grupi Papuanaca ukazuje na još jednu mogućnost: Amerikanac, koji je studirao na Harvardu, odbacio je civilizaciju i pridružio se plemenu kanibala.
 
Urednik lista “Njujork magazin” Milton Maklin, koji se zainteresovao za tu priču, poslao je u to područje fotografa, koji je 1969. napravio pomenuti snimak. Slika je 40 godina tavorila u jednom skladištu u Njujorku, a pronašao ju je Heston kada je snimao dokumentarni film "Potraga za Majklom Rokfelerom”.