Neki ljudi nikada neće naučiti! Sada naučnici misle da su otkrili zašto. Mozak ovih osoba je manje aktivan!
 
Istraživači su proučavali funkcionisanje mozga 36 osoba kojima je dat jednostavan zadatak sa rokom za rešavanje. Zamolili su ih da pritisnu dugme kada misle da je prošlo 1, 7 sekundi. Volonterima su potom saopštili da li su pravilno odgovorili – suviše pre ili suviše posle, pre nego što je ponovo krenuo eksperiment.
 
Oni koji brzo uče su pokazali bolju elektronsku reakciju u mozgu kada im je rečeno da greše. Takođe su imali komunikaciju između delova mozga koji kontrolišu izvođenje zadatka i oblasti koje koordiniraju čula i fizičke akcije.
 
“Uvek su nam govorili koliko je važno da učimo na našim greškama”, kaže profesor Džojdip Batašaraja sa Univerziteta u Londonu. “Zašto ne učimo svi iz svog iskustva na isti način? Izgleda da neke osobe retko to rade, čak i kada im se konstantno ukazuje na greške. 
 
Ova studija je prva koja uspeva da dobije uvid u to kako mozak procesuira povratnu informaciju nekog događaja i šta radi sa ovom informacijom, bilo da uči iz nje ili je ostavlja po strani. 
 
Oni koji brzo uče, ne koriste povratnu informaciju samo da bi proverili prethodni učinak, već da biste u skladu sa njom prilagodili sledećem izvođenju.