Verovatno ste već čuli da je avion Malezija erlajnsa MH370 nestao sa radara u subotu na letu od Kuala Lumpura ka Pekingu.

Ali ni četiri dana posle nije baš ni malo nije jasnije šta se desilo sa 239 ljudi pa i samom letelicom.

 


Evo činjenica koje zbunjuju ceo svet.

Avion Boeing 777 je nestao sa radara tačno u 1.30, u vodama između Malezije i Vijetnama. Na letu je bilo 227 putnika i članova posade. Predstavnici Malezije, Vijetnama, Kine i američke mornarice su se odmah uključili u potragu za ostacima aviona ili preživelima, ali ni četiri dana kasnije nije pronađeno ništa što bi ukazalo da se avion srušio.

U prvom trenutku se sumnjalo da terorizam pošto je nekoliko putnika imalo lažne pasoše, ali čini se da je ta mogućnost sada otpisana.

Ono što je čudno je da bi ukoliko se avion srušio, sasvim sigurno bili primećeni delovi aviona kako plutaju morem. Njih za sada nema. Uz to, moreuz Malaka je jedan od najprometnijih svetskih pomorskih puteva. Uz to, vreme je bilo vedro i bez ikakvih problema.

Ali ni to nije sve.

Bizarna činjenica je da su mobilni telefoni putnika i dalje uključeni, dostupni i zvone, ali se na njih niko ne javlja. Čak 19 porodica je potpisalo je izjavu u kojoj tvrde da su uspeli da pozovu svoje najmilije, ali nisu dobili nikakav odgovor.

Neki od putnika su čak bili onlajn na kineskoj društvenoj mreži QQ.

U potrazi za nestalim avionom učestvuje više od 30 aviona i 40 brodova iz nekoliko zemalja. Malezijske vlasti misle da je moguće da se avion okrenuo i promenio putanju za vreme leta pa je područje potrage prošireno.

U celoj priči je čudno i što posada aviona nije poslala nikakva upozorenja o problemima na letu.

Nadamo se najboljem, a dok čekamo vesti odosmo da se podsetimo serije Lost…  photo: arpingstone

2 KOMENTARI

  1. Kad neko kaze da je leteći objekat nestao sa radara onda se i misli da je nestao bukvalno (avion je eksplodirao u vazduhu i raspao se na sitne komade, koje radar ne može da detektuje, ili nešto drugo a to drugo spada u domen naučne fantastike). Svaki avion u sebi ima ugrađen uređaj koji se zove transpoder i koji u svakom trenutku šalje sekundarnom radaru tablicu svoje rute gde je upisana visina, brzina, koridor i squawk letelice. Ako se desi da se transpoder pokvari na zemlji postoje primarni radari i radari visinomeri koji na “ručni način” mere brzinu, visinu i koridor letelice. Ako se letelica tokom leta pokvari a pri tome se ne raspadne na radaru se vide anomalije leta tj. da li letelica gubi brzinu, visinu ili menja koridor i kad letelica padne na manje od 3000ft ona bude van domasaja radara i tada nestaje sa monitora. E sad meni nije jasno kako letelica u regionu gde je optimum leta 35000ft samo nestane sa radara tako da meni ništa od ovoga što sam do sada pročitao nije jasno

  2. ne seri, aviona nema, i kraj price 😀 kad ga nadju znace se sto je bilo, ako ga ne nadju puca nam kurac i tako i tako 😀 bas ima masu desavanja na planetu, da je ovaj avion kurac obicni, eto tako mrs sad

Comments are closed.