Krečenje, veliko spremanje, ili novi raspored uvek nas suoče sa ogromnom količinom stvari koje smo nagomilali u kući. Da, istina je, čovek je veliki sakupljač, ali i veliki proizvođač đubreta. A to nije dobro!

Ali, ako smo mudri, racionalni i organizovani možemo da smanjimo količinu stvari koje kupujemo a onda i količinu đubreta koje stvaramo.

Evo ovako:

U torbi uvek nosite platnenu torbicu ili one male plastične što se spakuju i kad prolazite kraj pijace ili uđete u prodavnicu, abrakadabra vadite torbicu iz tašne, smeštate jagodice, krompiriće, salaticu. Dođete kući, sve izvadite, torbicu zapakujete. Niste kupili još jednu kesu, što znači da niste ni bacili još jednu kesu. Jedna po jedna i kad bi mnogi tako zaštitilil bi ovu našu zemljicu od zagađenja.

Imate tečni sapun u kupatilu, kuhinji i kada ga potrošite bacite bočicu. Ne, ne, ne! Kupite bočicu za višekratnu upotrebu i samo je dopunjavate. Ili jednostavnije, koristite onaj starinski sapun, koji se potroši, ne ostavlja za sobom ambalažu koja šteti okolini.

Koliko puta smo već pisali da flaširanu vodu ne bi trebalo kupovati, jer ne samo da zagađuju okolinu, već je i ta vodica koju pijete nije baš nešto. Naša česmovača je sasvim OK. Em ćete uštedeti, em ćete piti zdraviju vodu. A planeta će biti srećna!

Vreme je izleta, lepog vremena. Naravno, klopica je neizbežna. A uz nju nosimo i plastičan pribor za jelo, noževe, tanjiriće i tako to, što posle bacimo i sretni odemo kući. Hajde da ne bacamo toliko đubreta a i zajedničko spremanje i pranje je zanimljivo. Ponesite klasičan pribor za jelo. Baš je coool.

 

A da li vas zanima koji gradovi najviše zagađuju nađu okolinu? Kliknite ovde!