U novom beogradskom butiku "Kokliko" sad možeš da "nabaciš" cipele "Žonak" (Jonak), prepoznatljivu "Sekvoja" (Sequoia) tašnu i ručno izradjeni nakit "Araka" (Harraca).

Na spratu ekskluzivnog prostora, za čiji je enterijer zaslužan beogradski arhitekta Ivan Bekčić-Petrović, shvatićeš da u "Kokliku" možeš da se obučeš "od glave do pete" – FOTO.

I, što je (mnogima) najvažnije, te "fensi krpice" ćeš samo ti posedovati, pošto je najveći deo kolekcija stranih i beogradskih kreatora u butiku – unikat!

Jedan od kreatora čije modele sad "u svom kraju" mogu da kupe i Beogradjanke je Grk Joanis Guja (Ioannis Guia), koji živi i radi u Parizu, a posle deset godina na modnoj sceni kaže da je "oženjen modom".

Njegova odeća "flertuje" sa visokom modom, pa se preciznije naziva "luksuzni pret-a-porter" – sa ručno radjenim detaljima, vezom, skupocenim materijalima i čipkom. Joanisovi modeli se prodaju u Rimu, u moskovskom šik butiku "Podium", Grčkoj, Francuskoj, ali i u mnogim arapskim zemljama – gde kažu da "oblači princeze".

"Prva dama" butika "Kokliko" Ivana Misirlić kaže za MONDO da će naizmenično predstavljati pariske kreatore i kombinovati njihove modne pasaže sa imenima naše modne scene.

"Sekvoja" tašne namenjene su mladoj i aktivnoj ženi, a prepoznatljive po velikoj alki srebrne ili zlatne boje. Jednostavne tašne u koje može "sve da stane" izradjene su u laku, koži, satenu, zakaru i najlonu.

Nakit "Araka" ručno izradjuje vremešna dama Martin Araka, koja nosi Mijaki ciklama komplete i šeta malog terijera. Odana slikarstvu, koje ju je šezdesetih godina odvelo u Njujork, rešila je da se posle umetničke karijere posveti kreiranju nakita.

Izučila je hemijsku formulu spajanja plastike koja se koristi u hirurgiji i "Svarovski" kristala, koje u svom nakitu postavlja u "pčelinje saće", "opalin" ili "roze dijamant".

U Japanu, njen nakit se prodaje u galerijama, a rado ga nosi i Klaudija Kardinale.

Uz kreacije Grka Gujia i Makedonca Rista Bimbiloskog (koji takodje, naravno, živi i radi u Parizu), u "Kokliku" će te – ako si za "totalno-urbani-a-ženstveni-fazon" – oduševiti kreacije beogradske dizajnerke Tanje Tatalović.

Svaki od Tanjinih "komada" je unikat, a znak za prepoznavanje njene kolekcije za zimu 2007/08 je crni til.

Kad na spratu butika izaberete omiljeni dnevni "outfit", u prizemlju se obavezno posvetite cipelama.

"Žonak" je porodična marka koja već 20 godina prati modne tendencije i razradjuje instituciju baletanki.

U "Kokliku", u skladu sa sezonom, možete da izaberete kvalitetne čizme i cipele – u bojama od srebrne i zlatne, preko bordo varijanti, do neizbežnih braon i crne.

Vlasnica butika kaže da je "Žonak" samo "skromno zavirivanje u budući izbor francuskih marki cipela koje će već od januara dospeti u Kokliko".

Eh, a kad se obučeš za "dnevni djir", sledi prava poslastica – odeća Slavne Martinović, za posebne prilike.

Karijeru je počela pre 13 godina na londonskom Koledžu mode, radila je u Londonu, Hong Kongu, Los Andjelesu i naravno, u Beogradu. Posle dugogodišnjeg rada u prestižnim magazinima kao što su W, "Harper’s Bazaar", "Flaunt", "Cosmopolitan", "Marie Claire", "Contents" i brojnih stajlinga za filmske i muzičke zvezde svuda po svetu, nagrada za kostim i drugih uspeha, Slavna u ovom trenutku radi na svojoj prvoj kolekciji.

Njene haljine, tašne i detalji se, kako sama kaže, nose u prilikama "kad mala crna haljina prosto nije dovoljna".

Pitaš se "koliko košta da postaneš Parižanka" u Uzun Mirkovoj broj 5?

Cipele i čizme – od 7.200 do 16.200 dinara.

Tašne – 11.000 do 32.000 dinara.

Nakit – 5.200 do 16.000 (najskuplje su narukvice).

Odeća – od 12.000 do 60.000.

Uzgred, "kokliko" je cvet iz porodice makova, jarke crvene boje, koji cveta u aprilu. Etimologija njegovog imena potiče iz metafore crvene boje cveta i petlove kreste (na francuskom: coquelicot, coq – petao, i onomatopeje coquerico).

(MONDO)

Domino Magazin je od 2007. godine vodeći lifestyle portal u Srbiji. Osnivač i glavni urednik je Nemanja Nikolić.

1 KOMENTAR

Comments are closed.