Profesor psihijatrije i bolesti zavisnosti Mišel Ležoaje u knjizi Neka pobedi zdrav razum pokazuje na koji način je oformljena medicina zdravog razuma i kako je dokazala svoju vrednost. Najvažnije jeste to što nam nudi jednostavan i precizan program, prilagođen svakodnevnom životu, koji nam pomaže da živimo bolje, budemo u dobroj formi i razvijamo dobro raspoloženje.

U svakoj fazi naše evolucije, od praistorijskog čoveka, preko grčkih naučnika i orijentalnih mudraca, pa sve do renesansnih alhemičara, postojao je oblik medicine zdravog razuma.

Bile su neophodne hiljade godina da bi se došlo do sadašnje faze razvoja medicine. Međutim, usled njene izuzetne sofisticiranosti, neretko smetnemo s uma značaj prirodnih resursa uz pomoć kojih se naše telo nosi sa bolestima i melanholijom.

Meditacija i mali gestovi kineske mudrosti ohrabrili su nas u tome da počnemo da favorizujemo prevenciju, kao i da postanemo svesni fundamentalnog dobra između našeg tela i uma. Još se Hipokrat nije ustručavao da propiše šetnju od 15 minuta dnevno ili dijetu na bazi ribe, rogača ili pirinča, a preporučivao je i dremke i seksualne aktivnosti. Alhemičari su nam pokazali koje vrline poseduju toplota i muzika. A najnoviji istraživači neuronauke upravo su potvrdili izvanredne efekte medicine zdravog razuma, koja potiče iz dubina vremena.

Imajte na umu – zdrav razum ne zabranjuje zadovoljstvo!

Knjigu o najnovijim istraživanjima u vezi sa ishranom i zdravim načinom života Neka pobedi zdrav razum potražite na sajtu vulkani.rs ili u najbližoj knjižari Vulkan.