Oskar – Lista nominacija

Svečana dodela održaće se 24. februara

Najbolji film: "Pokajanje", "Džuno", "Majkl Klejton", "Nema zemlje za starce", "Biće krvi"

Najbolji glumac: Džordž Kluni, "Majkl Klejton"; Danijel Dej Luis, "Biće krvi"; Džoni Dep, "Svini Tod", Tomi Li Džons, "U dolini Ila"; Vigo Mortensen, "Istočna obećanja"

Najbolja glumica: Kejt Blanšet, "Elizabeta: zlatno doba"; Džuli Kristi, "Daleko od nje"; Marion Kotijar, "Život u ružičastom"; Lora Lini, "The Savages"; Elen Pejdž, "Džuno."

Najbolji glumac u sporednoj ulozi: Kejsi Aflek, "Ubistvo Džesija Džemsa"; Havijer Bardem, "Nema zemlje za starce"; Hal Holbruk, "U divljini"; Filip Simor Hofman, "Rat Čarlija Vilsona"; Tom Vilkinson, "Majkl Klejton"

Najbolja glumica u sporednoj ulozi: Kejt Blanšet, "Nisam tu"; Rubi Di, "Američki gangster"; Sirša Ronan, "Pokajanje"; Ejmi Rajan, "Nestala"; Tilda Svinton, "Majkl Klejton"

Najbolji režiser: Julijan Šnabel, "Ronilačko zvono i leptir"; Džejson Rajtman, "Džuno"; Toni Gilroj, "Majkl Klejton"; Džoel i Itan Koen, "Nema zemlje za starce"; Pol Tomas Anderson, "Biće krvi"

Najbolji strani film: "Beaufort," Izrael; "The Counterfeiters," Austrija; "Katyn," Poljska; "Mongol," Kazahstan; "12," Rusija.

Najbolji adaptirani scenario: Kristofer Hempton, "Pokajanjet"; Sara Poli, "Daleko od nje"; Ronald Harvud, "Ronilačko zvono i leptir"; Džoel i Itan Koen, "Nema zemlje za starce"; Pol Tomas Anderson, "Biće krvi"

Najbolji originalni scenario: Diablo Kodi, "Džuno"; Nensi Oliver, "Lars i prava devojka"; Toni Gilroj, "Majkl Klejton"; Bred Berd, Jan Pinkava i Džim Kapobjanko, "Ratatuj"; Tamara Dženkins, "The Savages."

Animirani film: "Persepolis"; "Ratatuj"; "Pravi surferi"

Najbolja muzika za film: "Pokajanje", Dario Marianeli; "Čovek koji je puštao zmajeve", Alberto Iglesias; "Majkl Klejton", Džems Njuton Hauard; "Ratatuj", Majkl Đakino; "3:10 do Jume", Marko Beltrami.

Najbolja pesma iz filma: "Falling Slowly" iz "Once", Glen Hansard i Marketa Irglova; "Happy Working Song" iz "Začarana", Alan Menken i Stiven Švarc; "Raise It Up" iz "August Rush"; "So Close" iz "Začarana" Alan Menken i Stiven Švarc; "That’s How You Know" iz "Začarana" Alan Menken i Stiven Švarc.

Kostim: "Do kraja sveta", "Pokajanje", "Elizabeta: zlatno doba", "Život u ružičastom", "Svini Tod"

Najbolji dugometražni dokumentarac: "Nema kraja na vidiku", "Operacija povratak kući: pisati o ratnim iskustvima", "Bolesnik", "Taksi do mračne strane", "Rat/ples"

Najbolji kratki dokumentarac: "Slobodno držanje", "Kruna", "Salim Baba", "Sarina majka"

Montaža: "Bornov ultimatum", "Ronilačko zvono i leptir", "U divljini", "Nema zemlje za starce", "Biće krvi"

Šminka: "Život u ružičastom", "Norbit", "Pirati sa Kariba: na kraju sveta"

Animirani kratki film: "Upoznao sam morža", "Gospođa Tutli-Putli," "I golubovi idu u raj", "Moja ljubav", "Petar i vuk"

Najbolji kratki film: "Noću", "Zamena", "Mocart među džeparošima", "Tangi Argentini", "Žena Tonto"

Najbolji vizuelni efekti: "Zlatni kompas", "Pirati sa Kariba: na kraju sveta", "Transformersi"

Scenografija: "Američki gangster", "Pokajanje", "Zlatni kompas", "Svini Tod", "Biće krvi"

Kamera: "Ubistvo Džesija Džemsa", "Pokajanje", "Ronilačko zvono i leptir", "Nema zemlje za starce", "Biće krvi"

Najbolji zvuk: "Bornov ultimatum", "Nema zemlje za starce", "Ratatuj", "3:10 do Jume", "Transformersi"

Montaža zvuka: "Bornov ultimatum", "Nema zemlje za starce", "Ratatuj", "Biće krvi", "Transformersi"

1 comment on “Oskar – Lista nominacija”

Ostavite Komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *