Kada će i gde moći da se vidi film Clip i šta možemo da očekujemo? (srpski naslov filma je Klip, internacionalni je Clip )
Premijera filma će biti na festivalu u Roterdamu koji se održava od 25. januara do 5. februara. Još ne znam tačan datum premijere u Srbiji, ali biće ubrzo nakon festivala. Film će biti u bioskopima i nadam se da ćete ga tamo i gledati, da nećete čekati da se pojavi torrent. Mislim da bi bila prava šteta gledati film na kompjuteru, jer prizore koje možete da vidite u filmu niste navikli da gledate na velikom platnu. Ja očekujem da ćete da uživate i da će film da vas pomeri jer mislim da je težak, a vi možete u filmu da očekujete splavove, tuče, poljupce, bes, seks, drogu i narodnjake.

Trejler deluje provokativno, da li je i film takav?

Kad smo pravili trejler, nismo želeli ništa da otkrijemo, samo da prenesemo utisak filma. Film je bezobrazniji, beskompromisniji i emotivniji od trejlera. Nismo želeli da najuzbudljivije stvari stavimo u trejler da bi postojao razlog da se pogleda ceo film. Mislim da je provokativno u filmu to što se bavi stvarnim problemima u Srbiji, dosta ogoljeno i direktno, bez okolišanja i ružičastih naočara.  

Gde je sniman film, koliki je bio budžet, kako si birala ekipu?

Film je sniman u Beogradu, uglavnom u predgrađu. Svi mi koji smo radili na filmu se poznajemo dugi niz godina i radili smo zajedno još kao klinci na fakultetu. Prirodno se nametnula ekipa. Glumce smo dugo tražili. Kasting je trajao oko dve godine. Želela sam da tinejdžere igraju tinejdžeri, koji bi doprineli autentičnosti filma. Mislim da smo pronašli neverovatno talentovane mlade ljude bez iskustva rada na filmu koji su se upustili u ludilo simanja filma. Oni su na čelu sa glavnom glumicom Isidorom Simijonović dali nemerljiv doprinos. Ona je imala 14 godina kad smo počeli da snimamo dok su ostali bili par godina stariji od nje. Glavnu mušku ulogu igra mladi reper Vukašin Jasnić poznatiji kao Marlon Brutal. Film ima dosta teških dramskih scena, scena seksa, scena nasilja, tako da smo imali duge i intenzivne pripreme da bi svi bili spremni.

Da li je u Srbiji moguće snimiti dobar film i da li bi neki iz poslednjih par godina izdvojila?
Trenutno su u Srbiji kvalitetni filmovi eksces. Kad budemo imali uređenu kinematografiju, i filmovi će postajati kvalitetniji. Ono što mislim da je značajno je da se pojavljuju mlade snage sa izrazitim autorskim stavom (Nikola Ležaić, Mladen Đorđević) dok već osvedočeno kvalitetni reditelji srednje generacije prave sve bolje filmove (Srdan Golubović, Oleg Novković).

Šta misliš o urbanoj legendi da smo mi mnogo pametni i kreativni ali eto nemamo novca za realizaciju?
Da smo mnogo pametni, kreativni, vredni i uporni niko ne bi mogao da nas spreči da imamo dobre filmove. Kad se stvore problemi bilo oni kreativne ili finansijske prirode, mora se naći bolje rešenje, koje nije na prvu loptu, tako da određena doza problema i finansijskih ograničenja može da stvori jako promišljene filmove. Potpuna sloboda mislim da je smrt kreativnosti. Jedan od problema je sigurno što se dosta filmova u Srbiji radi u neuslovima koji sigurno da utiču na kvalitet, ali mislim da je presudno da se stvori atmosfera u kojoj je očekivano da se rade kvalitetni filmovi. U periodu crnog talasa, koji je sigurno izrodio najkvalitetnije srpske filmove je bilo mnogo teže snimiti loš film. Kada ti u bioskopu gledaš remek dela, prirodno je da dođe do razmene ideja, stavova, znanja i da svi filmovi budu kvalitetniji. Za to je potrebna kinematografija.
 
Kako bi ocenila filmsku scenu u Srbiji i regionu?

Budi se.

Šta misliš o digitalnoj tehnici i sve jeftinijim kamerama i da li misliš da je njima moguće snimati? I kako ovaj trend utiče na kinematografiju?
Jeftinija tehnika omogućava da se filmovi sa manjim budžetima uopšte snime. Naravno da podržavam. Mislim da je važno da se ne beži od digitalnog, ali da ne treba snimati Ben Hura mobilnim telefonom, već  bi trebalo da priča i rediteljski postupak budu u skladu sa tehnikom kojom se snima. Mi smo deo filma koji predstavljaju snimke mobilnog telefona snimali tehnikom koja ima kvalitet slike kao prosečni mobilni telefon, ali je to bilo u službi filma.