Na testu: Anker Laptop Power Bank – Eksterna baterija za laptop

anker-baterija-za-laptop
anker-baterija-za-laptop

Anker Laptop Power Bankima veliku snagu i kapacitet, ali sam uređaj nije toliko kabast. Dizajn je sasvim jednostavan – u pitanju je kvadar dimenzija 15 sa 5×5 cm. Ono što ga odmah razlikuje od većine drugih sličnih eksternih baterija je masa i ima 595 grama. Dakle, poprilično je težak, ali to je bilo neophodno zato što se unutra kriju baterije jako velikog kapaciteta.

Sa prednje strane je veliki kolor ekran, desno je kabl koji može da se koristi i kao vezica za nošenje. Anker navodi da se kabl tako neće oštetiti i testiran je na preko 20.000 savijanja..

Sa gornje strane je još jedan kabl od čak 0.7 metara koji može da se izvuče.

A to znači da sa dva kabla koji su deo samog uređaja ne morate da razmišljate i o tome i nikada ih nećete zaboraviti i to je zaista sjajno rešenje. Kablovi inače deluju izdržljivo i verujem da sa njima neće biit problema ni posle meseci korišćenja

Sa leve strane su dodatna dva konektora – pitanju su jedan USB-C i jedan USB-A port. Tu je i taster za kontrolu ekrana.

Sve je vrlo kvalitetno napravljeno a sam uređaj ostavlja jako dobar utisak i definitivno je odmah jasno da je u pitanju proizvod više klase. Ćoškovi i ivice su zaobljeni i možete da ga smestite u ranac ili torbu bez problema. Staće i u džep ali tih pola kile će ipak bolje izgledati u torbi.

Anker Laptop Power Bank je napravljen kao ultimativno prenosivo rešenje. To znači da u praksi možete da punite četiri uređaja istovremeno uz maksimalnu izlaznu snagu od 165W. Čak na tri porta možete da dobijete po 100W. Kapacitet baterije je 25.000 mAh i to je baš mnogo. Toliko da prosečan telefon možete da napunite više od četiri puta i da vam ostane još nešto energije ili laptop više od jednog celog punjenja najčešće.
Takođe postoji režim postepenog punjenja za uređaje kojima je potrebna slabjia struja, kao što su pametni satovi i slušalice.

U praksi, performanse su odlične.

Što se tiče telefona u proseku je za jedno punjenje trebalo oko 25 posto kapaciteta eksterne baterije ali brzina je zavisila od samog telefona.

I još bolje – ne morate da se brinete na koji ste se kabl povezali – snaga je raspoređena na sva tri ravnomerno, dok je maksimalna izlazna snaga USB-A izlaza 33W.

Kada punite istovremeno dva uređaja, oni će deliti maksimalnu izlaznu snagu od 165W između sebe. Sa tri i četiri uređaja, maksimalna izlazna snaga je ograničena na 133W.

Takođe, na kolor ekranu ćete dobiti sve neophodne informacije pa čak i trenutnu izlaznu snagu na svakom od portova.
I ne samo to već možete da proverite i temperaturu baterije kao i njeno stanje i broj ciklusa punjenja, odnosno sve što je značajno za rad ovog uređaja ali i punjenja koje je u toku.

Trebalo bi napomenuti da je maksimalna ulazna snaga 100W i na ekranu ćete videti koliko je ostalo do kraja.

Što se tiče punjenja u praksi za iPhone 16 je trebalo svega 25 minuta do 50 posto baterije. Ispoabali sam ga i sa Xiaomi 15 Ultra ali je tu maksimalna snaga bila 30W. Jednostavno, različiti brendovi koriste različite tehnologije za punjenje svojih telefona. Za Samsung S24 je potrebno oko pola sata za 50 posto baterije.

Ono što je važno je da Anker ima i sertifikat da je power bank bezbedan za korišćenje u avionu što ga čini idealnim za putovanja.

Sve u svemu, uređaj je ostavio jako dobar utisak pa u relativno malom pakovanju dobijate zaista mnogo energije. Zato je preporuka da ga uvek imate pri ruci, za ne daj bože.

Anker Laptop Power Bank 165W košta 10.999 dinara i dostupan je u Anker prodavnici u Galeriji Beograd.