Euforija i veličanstveni sportski ambijent iz Pariza sa jedne od najlepših evropskih fudbalskih arena “Stad de Frans”, gde se igralo finale UEFA Lige šampiona, prenela se i u srce Beograda. Heineken brend, ponosni sponzor elitnog klupskog takmičenja, nazdravljajući za sve navijače i navijačice, organizovao je na Belom dvoru ekskluzivno gledanje utakmice između Real Madrida i Liverpula za titulu šampiona. Tradicija kraljevskog kompleksa, emocija velikog broja gostiju, crvene i bele boje, dobra energija i vrhunsko pivo, pomešali su se tokom 90 minuta igre iz koje su Madriđani izašli kao pobednici, rezultatom 1:0.

Iako je engleski klub, usled lakšeg dolaska do finala, na papiru imao veće šanse za pobedu, Real Madrid je ponovo pokazao svoju snagu i pitanje pobednika rešio jedinim golom na utakmici, pogotkom Vinisijusa. Odličan fudbal i veliki broj šansi dodatno je rasplamsao atmosferu na beogradskom događaju. Među gostima našli su se legendarni kapiten Crvene zvezde iz Barija Stevan Dika Stojanović, proslavljeni golman Partizana Ivica Kralj, fudbalerka Crvene zvezde Tijana Đorđević, košarkaške legende Dejan Tomašević i Igor Rakočević i mnogi drugi.

Ključnu ulogu za pobedu španskog kluba sa neverovatnih devet odbrana, prema mišljenju legendarnog asa Dike Stojanovića, imao je golman Tiboa Kurtoa.

„Real Madrid do najsjajnije evropske krune. Zlatni strelac Vinisijus Žunior, junak – Tibo Kurtoa. Utisci se množe i slivaju u arhivu, idemo redom: Liverpul je u prvom poluvremenu delovao i organizovanije, i moćnije, pa i opasnije pred mrežom raspoloženog belgijskog reprezentativnog golmana. Nikakva uteha za igrače, stručni štab, rukovodstvo i navijače „crvenih“, lopta jednostavno nije poljubila mrežu. Nastavak? Priča o nekome ko se iz podređenog položaja pretvorio u hrabrog ratnika, spremnog da uzvrati, napadne i osvoji ono zbog čega je i došao u Pariz. Ofanzivnija igra i gol, Vinisijus je već tada, u tom 59.minutu, dotakao pehar, za, ispostavilo se, nedostižnih 1:0. Prednost se mudro čuvala, i sačuvala, čak je mogla i da se uveća. Komplimenti na više adresa, na jednu – posebno. Bravo, golmane!“, zaključio je Stojanović.

Jedinstveni doživljaj tokom večeri u Beogradu započeo je prolaskom kroz Heineken® Tunel slavnih, dok je huk navijača sa stadiona koji odzvanja preko zvučnika učinio da se svi prisutni osete kao profesionalni fudbaleri pred izlazak na teren. Posebnu pažnju privukao je Muzej posvećen najvećim uspesima domaćih klubova u Ligi šampiona, kojih se svi zaljubljenici u sport rado sećaju. Gosti su imali priliku da se prisete kako su izgledali dresovi Crvene Zvezde i Vojvodine iz najuspešnijih godina ovih klubova, ali i ekskluzivno naprave fotografiju sa replikom pehara crveno-belih iz Barija 1991. godine.

Svoj sud o velikom uspehu kluba iz Madrida koji je sada već četrnaesti put na tronu Evrope ovom prilikom podelio je i proslavljeni golman crno-belih, Ivica Kralj: „Finale? Prema očekivanju. Mislim na uvodne minute. Rezervisano. Ispitivački. Čekao se, ipak, samo trenutak kada će neko da iskoči iz tog ritma, stila i sistema, kako bi se nametnuo, Liverpul je prvi zapretio, stigao i do stative, dalje nije mogao. Zašto? Bilo bi najbolje da pitamo golmana Real Madrida, pošto njegove intervencije zaista zaslužuju ogroman respekt i pregršt pohvala. Kurtoa je, zajedno sa Vinisijusom, obeležio završnu utakmicu Lige šampiona, kapa dole. Postavlja se pitanje: Da li je Real Madrid zasluženo slavio? Jeste! Ko je kriv Liverpulu što nije kaznio pojedine slabosti Madriđana…Trofej je otputovao u Španiju, Karlo Anćeloti je prigrabio četvrtu evropsku, elitnu titulu u trenerskoj karijeri, Real Madrid je 14. put šampion kontinenta. Tačka.“

Zanimljivo je da bi ovo mogla da bude jedna od poslednjih sezona Lige šampiona kakvu danas poznajemo. Promene u najjačem fudbalskom takmičenju trebalo bi da startuju od sezone 2024/25, a jedna od njih biće ta da će u grupnoj fazi takmičenja biti mesta za 36 umesto dosadašnje 32 ekipe.