• REGISTRUJ SE
  • KONTAKT
  • RSS FEED

Zdravo život

Multivitamini: Korist i šteta

Dva puta razmislite pre nego što ih kupite

11.10.2011 Multivitamini: Korist i šteta

Copyrightsxc.hu

Povezano

Sve više doktora upozorava da tablete multivitamina zapravo ne donose nikakve koristi za one koji ih piju. Nova istraživanja ukazuju da je dugoročno uzimanje vitamina veoma štetno.

Vitamini i minerali koji koriste milioni ljudi širom sveta nisu dobar način da unapredite vaše zdravlje, slažu se doktori. Naučnici ocenuju da ovi preparati skoro da ne donose nikakvu korist, a šteta koju naprave je prilično velika.

Istraživanje objavljeno u magazinu The Archives of Internal Medicine donosi brojne rizike i pokazuju da dugoročno konzumiranje vitamina povećava rizik od prevremene smrti.

Zato doktori ukazuju da uravnoteženu ishranu sa dovoljno voća i povrća ne mogu da zamene nikakvi preparati ili multivitaminske tablete.

0 rejtinga
Komentari Registruj se!

ADV

ADV

ADV

NAJČITANIJE OVE NEDELJE

ADV

ADV

Jarac

Jarac

21.12 - 19.01

  • ZDRAVLJE:

    Moguća temperatura

  • PSIHA:

    Budite profesionalac hladne glave i dobre...

  • LJUBAV:

    Komentare Vaše okoline ipak treba pažljivo...

Pogledaj ceo horoskop za danas

ADV

ADV

ADV

99